Aktualności


21 Styczeń 2010 - Oficjalne przekazanie Certyfikatu - BUDMA 2010

Na międzynarodowych Targach w Poznaniu - Budma 2010 - 21 stycznia otrzymaliśmy Certyfikat wystawiony przez Polski Instytut Budownictwa Pasywnego w Gdańsku oraz Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt jako potwierdzenie spełnienia wszystkich kryteriów Budynku Pasywnego  (...)


7-8 Listopad 2009 - Europejskie dni otwarte w domach pasywnych

7-8 Listopad 2009 od godziny 11 do 17 w miejscowości Wólka k/Zaborowa przy ul. Parkowej 3 pod Warszawą, odbędzie się "Dzień otwarty w domu pasywnym". Osoby odwiedzające będą miały możliwość zwiedzenia budynku, zapoznania się z zasadą jego działania oraz zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi. Na miejscu będzie można skonsultować wszelkie zagadnienia z wykonawcą, projektantem oraz architektem (...)


Zdjęcia z ostatniego dnia otwartego w domu pasywnym

Zainteresowanie domem pasywnym ku miłemu zaskoczeniu organizatorów było bardzo duże. Fakt przybycia tak wielu osób, pozwala nam sądzić, że coraz więcej osób zaczyna myśleć w kategoriach oszczędzania energii, otymalizoawania kosztów i zwiększaniu zysków z zasobów naturalnych ...  (...)


28 Luty 2009 - Dzień otwarty w domu pasywnym

28 Lutego od godziny 12 do 16 w miejscowości Wólka k/Zaborowa przy ul. Parkowej 3 pod Warszawą, odbędzie się "Dzień otwarty w domu pasywnym". Osoby odwiedzające będą miały możliwość zwiedzenia budynku, zapoznania się z zasadą jego działania oraz zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi. Na miejscu będzie można skonsultować wszelkie zagadnienia z wykonawcą, projektantem oraz architektem (...)


19 Luty 2009 - Rewelacyjny wynik testu szczelności - 0,16 1/h !

19 lutego odbył się Blower Door Test - Test szczelności domu pasywnego w Wólce. Jednym z podstawowych kryteriów domów pasywnych jest szczelność powłoki na przenikanie powietrza. Na szczelność powłoki działają głównie dwie siły : parcie wiatru i wypór termiczny. Przy nieszczelnościach podczas przepływu strumienia z wewnątrz na zewnątrz skutki są bardzo niekorzystne (...)